Öğrenciler hayvan sevgisini bakımevindeki hayvanlarla pekiştirdi

Tekirdağ Bilgi Koleji öğrencileri Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevini ziyaret etti.

   Yaklaşık 30 öğrenci ve sorumlu öğretmenlerin katıldığı ziyarette belediye Veterineri Alper Altay, geçici bakımevine gelen sokak hayvanlarının yaşadıkları yerden alınıp tedavi edilmesi ve iyileşmesinin ardından alındığı yere bırakılmasına kadar tüm süreçleri öğrencilerle paylaştı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN SAHİPLENDİRME ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDILAR
   Geçici bakımevindeki sokak hayvanları ile tek tek ilgilenen öğrenciler Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin sahiplendirme çalışmaları hakkında da bilgi aldı.
   Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde tedavisi tamamlanan ya da yeni doğan sokak hayvanlarını yeni yuvalarına kavuşturduklarını ve sahiplendirme çalışmalarının devam ettiğini belirten Atay, herkesi sokaktaki dostlarımıza sahip çıkmaya davet etti.

YARALI SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ 7/24 DEVREDE
   Yaralı, davranış bozukluğu olan ya da işaretlenmemiş sokak hayvanları için de 0850 450 59 59 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’nin aranıp bilgi verilebileceği ifade edildi.

TEDAVİ GÖREN SOKAK HAYVANLARI İLE SEVGİNİZİ PAYLAŞMANIZ İÇİN ZİYARETE AÇIK
   Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi rutin çalışmaların yanı sıra Salı ve Perşembe günleri 14.00 – 16.00 saatleri arasında halk ziyaretlerine, geri kalan zamanlarda daokul ve toplu ziyaretlere açık olarak hizmet veriyor. 

Haber Tarihi: 14.02.2020
Okunma Sayısı: 431
Etkinliklerimizden haberdar olmak ister misiniz?
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020