Web Sitemiz ile ilgili sorularınız için 0850 450 5959 dahili 3312 Mert ÇAKIRBAY ile iletişime geçebilirsiniz.

19 Mayıs coşkusu Çınarlı’dan yükseldi

Süleymanpaşa Belediyesi, yeni tip Korona virüsü salgını tedbirleri nedeniyle her yıl gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının bu yıl yapılamaması dolayısıyla yeni döneme uygun bir kutlama programı organize etti.
Haber Tarihi: 2020-05-20 11:40:36
Okunma Sayısı: 253

Süleymanpaşa Belediyesi, yeni tip Korona virüsü salgını tedbirleri nedeniyle her yıl gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının bu yıl yapılamaması dolayısıyla yeni döneme uygun bir kutlama programı organize etti.

Kutlamalar Çınarlı Mahallesi Tepe Değirmenler Caddesi üzerinde gerçekleşti. Yüzlerce mahalle sakininin balkonlarından ve pencerelerinden katıldığı bayram coşkusuna, binlerce Süleymanpaşalı da internet üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınla eşlik etti.

Saat 21.00’da başlayan kutlamalar, 21.30’da İstiklâl Marşı’nın hep bir ağızdan okunması ile doruğa ulaştı. Cadde üzerinde kurulan ses ve ışık sistemi ile bayram yerine dönen Tepe Değirmenler Caddesi’ndeki kutlamalara Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Belediye Başkan Yardımcıları da iştirak etti.

İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI YAYINLANDI

Kutlamalar Süleymanpaşa Belediyesi yayın organlarından Süleymanpaşa TV’den canlı yayınlanarak tüm Tekirdağlılara internet üzerinden ulaştırıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi vatandaşların bayram coşkusunu evlerinden ve balkonlarından yaşamaları amacıyla organize edilen kutlamalarla 19 Mayıs ruhu sosyal mesafeleri aştı, yüzlerce mahalle sakini ve ekranları başındaki binlerce Süleymanpaşalı tek yürek olarak marşlara ve şarkılara eşlik etti.

YÜKSEL: “SALGIN HEPİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Kutlama programında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yeni tip Korona virüsü salgını nedeniyle birçok organizasyonu iptal etmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, “Biliyorum ki salgınla ilgili kısıtlamalar hepimizi çok olumsuz etkiledi. Esnafımız zor durumda, birçok kişi işsiz kaldı. Hepimiz evlerimizde bunaldık. Salgın önlemleri nedeniyle Kiraz Festivalimiz başta olmak üzere bütün festivallerimizi, spor organizasyonlarımızı iptal ettik. Ama zor günleri geride bırakmaya başladık. Artık ‘yeni normal’ dediğimiz bir süreç başlıyor. Sosyal mesafe kurallarını bozmadan günlük hayatımıza yavaş yavaş döneceğiz. Bu süreçte daha dikkatli olarak bu salgın illetinden hep birlikte kurtulacağız,” açıklamasında bulundu.

YÜKSEL 19 MAYIS, KADİR GECESİ VE RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

19 Mayıs’ın, Türk milleti üzerinde oynanan oyunlara dur denilmesinin tarihi olduğunu vurgulayan Yüksel, “19 Mayıs, bu topraklar üzerinde yapılan hesapların, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihe gömüldüğü gündür. O günden bu güne bu topraklar ve bu millet üzerinde hesap yapanlar hiç durmadı. Ama bu aziz millet her hesabı, her oyunu bozmayı bildi, bundan sonra da bozacaktır. Allah bu toprakları düşman botuna çiğnetmesin, bayrağımızı indirtmesin, ezanlarımızı susturtmasın diye dua ediyorum. 19 Mayıs, bu yıl aynı zamanda bin aydan hayırlı olan kutlu Kadir Gecesi’ne denk geldi. Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Kadir Gecemiz ve yaklaşan Ramazan Bayramımız mübarek olsun dileklerimi sunuyorum,” diye konuştu.

“HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN, MÜCADELEDEN ASLA ÇEKİNMEYİN”

Atatürk’ün 19 Mayıs’ı gençlere armağan ettiğini hatırlatan Yüksel, gençlere çağrıda bulunarak sözlerini tamamladı. Yüksel, “Değerli gençler, hedeflerinizi büyük tutun. Birileri ne der diye de düşünmeyin. Önce hayal kurun, sonra büyük hedefler belirleyin. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu gençliğe, bu millete ufkunu açık tutmayı öğütlemiştir. Bu milletin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması ile ilgili bir hedef koymuştur. O yüzden, kendinize büyük hedefler koymaktan geri durmayın. Karşınıza çıkan engelleri aşmak için de mücadele etmekten asla çekinmeyin. İnanıyorum ki bu millet, bin yıllık tarihiyle 3 kıtada hakimiyet kurmuş, çok büyük badireler atlatmış ve bundan sonrakileri de atlatacaktır. Bizden sonraki nesillerde de çok daha refah içerisinde, çok daha güzel bir Türkiye, çok daha güzel bir Tekirdağ ve Süleymanpaşa hepimizin olacaktır,” ifadelerini kullandı.

TRAKYA’YA YAKIŞAN KUTLAMA

Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından kutlamalar hız kesmeden devam etti. 19 Mayıs coşkusunu yansıtan marşların yanı sıra Trakya ezgilerinin ve oyun havalarının da çalındığı kutlamalarda vatandaşlar gönüllerince eğlendiler. Mahalle sakinlerinin katılımı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Trakya’ya yakışır şekilde gerçekleştirildi.

19 Mayıs coşkusu Çınarlı’dan yükseldi

|