Süleymanpaşa Belediyesi’nin kar ve buzlanma mücadelesi devam ediyor - Süleymanpaşa Belediyesi Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesi’nin kar ve buzlanma mücadelesi devam ediyor

Tarih: 2016-12-30 15:01:11 Okunma Sayısı: 4949

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, yoğun kar yağışı ile birlikte buzlanma yaşanan yollarda tuzlama ve solisyon döküm çalışmasına başladı.

ÇALIŞMALAR UZAK MAHALLELERDE BAŞLADI

Dün akşam saatlerinde Süleymanpaşa ilçesine bağlı merkeze uzak mahallerde başlayan çalışmalarda olumsuz hava şartları nedeniyle buzlanma yaşanan yollar Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerinin çalışmaları ile temizlendi.

ÇALIŞMALAR YÜKSEK KESİMLERDE YOĞUNLAŞTI

Bugün de özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde yaşanan buzlanma bilgisinin ulaşmasının ardından harekete geçen ekipler gün boyunca mahalledeki yollarda tuzlama ve solisyon dökümü çalışması gerçekleştirdi.

3 VARDİYA 67 PERSONEL 24 SAAT MÜDAHALEYE HAZIR

Personel görev dağılımında yeniden yapılanmaya giden Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 3 vardiya halinde 67 personeliyle 24 saat hava şartları nedeniyle yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek için hazır bekliyor.

KAR KÜREME/TUZLAMA ARAÇLARI VE MAKİNE PARKI İLE OLUMSUZLUKLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

2 kar küreme ve tuzlama aracını hizmet filosunda barındıran Süleymanpaşa Belediyesi, olası yoğun kar yağışı ve buzlanmaya karşı da 5 Hidromek kepçe, 2 Komatsu greyder, 1 Komatsu loder, 1 New Holland kato, 1 Hidromek 30 tonluk kato ve 2 buz solisyon kamyonu da kar ve buzlanmaya karşı hazır bekleterek olası olumsuzlukların önüne geçmeyi hedefliyor.

ACİL DURUMLAR İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ GÖREVİNİN BAŞINDA

Öte yandan vatandaşlardan buzlanma yaşanan ya da kar nedeniyle kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan yollar için 0850 450 59 59 nolu Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’ne ulaşılması gerektiğinin altı çizildi.