Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı kayıtları başladı

Süleymanpaşa Belediyesi Konservatuvarı 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için ön kayıt başvuruları başladı.

Ses, Çalgı ve Dans eğitim programlarının yanı sıra Müzik Teknolojileri Bölümü için öğrenci alımının yapılacağı Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı ön kayıt başvuruları, 18 Eylül Çarşamba tarihine kadar devam edecek.

İŞTE ÖĞRENCİ ALINACAK BÖLÜMLER

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarından yapılan açıklamaya göre, Ses Eğitimi Bölümü’nde Türk Sanat Müziği eğitimi verilecek. Eğitim 18-35 yaş arası öğrencileri kapsayacak.

Dans Bölümü bünyesinde Türk Halk Oyunları ve Bale olmak üzere iki programda eğitim verilecek. Halk Oyunları programında 8-25, Bale programında ise 8-12 yaş arası öğrencilere eğitim verilecek.

Çalgı Eğitimi Bölümü’nde Keman, Piyano, Gitar, Çello, Kanun, Ud, Klarnet ve Bağlama programları açılacak. Keman, Çello, Kanun, Ud, Klarnet ve Bağlama programlarına 8-65 yaş arası, Piyano ve Gitar programlarına ise 8-18 yaş arası adayların başvuruları kabul edilecek.

Müzik Teknolojileri Bölümü’nde Çalgı Yapım Programı’na öğrenci alımı yapılacak. Program, 18 yaş üzeri herkesin başvurusuna açık olacak.

Ayrıca Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde koro kurulacak. Koro için de 15-65 yaş arası adaylar başvuru yapabilecek.

ÖN KAYIT İÇİN SON TARİH 18 EYLÜL

Ön kayıt başvuru süresinin sona ermesinin ardından eleme ve kesin kabul sınavları gerçekleştirilecek. Eleme Sınavları 21-22 Eylül, Kesin Kabul Sınavları ise 28-29 Eylül tarihlerinde yapılacak. Sınavlarda başarılı olamayan adaylar için hafta içi kursları da açılabilecek.

18 Eylül Çarşamba günü sona erecek olan ön kayıt başvurularının Süleymanpaşa Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapılabildiği belirtildi. Çevrimiçi başvuru için http://kayit.suleymanpasa.bel.tr/konservatuvar/index.php bağlantısına tıklayarak ekrandaki formu eksiksiz doldurmak yeterli olacak.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı ve Namık Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NAKSEM) arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol dolayısıyla, Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarında verilen eğitimin kalitesi ve geçerlilik düzeyi artacak.

Haber Tarihi: 03.09.1919
Okunma Sayısı: 2742
Etkinliklerimizden haberdar olmak ister misiniz?
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020