Yüksel, “Muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak, güçlü bir irfan ordusuyla mümkündür”

   Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, tarihin en kadim mesleklerinden biri olan öğretmenlik mesleğini icra eden öğretmenlerin, geçmişten geleceğe kurulan köprülerin mimarları olduğunu kaydetti. Yüksel, "Ülkemizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması hedefi için “biz” anlayışıyla yol alan bir zihniyetin geliştirilmesi hayati bir öneme sahiptir. Bunu başarabilmek ise ancak güçlü bir irfan ordusuyla mümkündür.” dedi.

   Başkan Yüksel, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Sevgi, ilgi, anlayış, özveri, sabır üzerine inşa edilen ve hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan öğretmenlik mesleği, toplumların bilim ve ahlak yönünden gelişmesinin temel dayanağı olan eğitimi genç beyinlere nakşeden, tarihin en kadim mesleklerinden biri olarak, geçmişten geleceğe kurulan köprülerin mimarlarıdır. Hiç kuşkusuz ki hepimizin gözbebeği sevgili çocuklarımızın, yarınlarımızın teminatı gençlerimizin hayata hazırlanmasında büyük bir görev ve sorumluluk üstlenen öğretmenlerimiz, her şeyden önce “iyi insan”lardan müteşekkil bir toplum inşa etmeyi ve millî-manevi-kültürel değerlerinin yanı sıra evrensel ilkeleri de özümsemiş nesiller yetiştirmeyi temel amaç edinmiştir. 
   Ülkemizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması hedefi için “biz” anlayışıyla yol alan bir zihniyetin geliştirilmesi hayati bir öneme sahiptir. Bunu başarabilmek ise ancak güçlü bir irfan ordusuyla mümkündür.  Çok şükür ki bu güç, milletimizin bağrında yetişmiş öğretmenlerimizde mevcuttur.
   Bu duygu ve düşüncelerle Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken hayatını kaybeden tüm eğitim neferlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyor, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Haber Tarihi: 22.11.1919
Okunma Sayısı: 498
Etkinliklerimizden haberdar olmak ister misiniz?
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020