Olgun TÜRK


16/05/1961 tarihinde Paya’da (Giresun) doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Karabük’te tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi muhasebe-finansman bölümünden 1982 yılı güz döneminde mezun oldum. Askerlik görevi sonrası, 22/04/1985 tarihinde, mülga Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde muhasebe Denetmeni olarak göreve başladım ve sırası ile Ankara, Tokat, İstanbul, Gümüşhane, Ordu, Çanakkale ve İzmir’de görev yaptım.08/01/2015 tarihinden beri Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı bünyesinde Müfettiş kadrosunda görev yapıyorum. Evliyim ve iki kız babasıyım.


  • Belediye Başkanlığına Bağlı Tüm Birimlerin, Belediye Başkanının Onayı Ve Görev Emirleri Doğrultusunda Her Türlü İş, İşlem, Proje Ve Diğer Hizmetlerine İlişkin Denetim ve İnceleme İşlerini Yürütmek.
  • Belediye Başkanının Onayı İle Belediye Birimlerinde İstihdam Edilen Her Statü ve Seviyedeki Personel Hakkında Soruşturma, İnceleme-Araştırmayı Yürütmek.
  • 4483 Sayılı Memurlar Ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun Kapsamında, Yetkili Merciler Tarafından Tevdi Edilen Araştırma ve Ön İnceleme Görevlerini Yürütmek.
  • Mer’i Mevzuatın Öngördüğü Diğer Görevleri Yerine Getirmek.
Etkinliklerimizden haberdar olmak ister misiniz?
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020