Başkan Uzunlar ve Meclis Üyeleri Ulu Önderi doğduğu evde andı

Süleymanpaşa Belediyesi, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da Selanik’te Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti. Başkan Uzunlar ve belediye meclis üyelerinden oluşan heyet, Ulu Önder’i dünyaya geldiği evde yâd etti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, beraberinde Süleymanpaşa Belediye Meclisi üyelerinden oluşan heyetle Yunanistan’a bir ziyaret gerçekleştirerek, 85. ölüm yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evde düzenlenen anma törenine katıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım’ı Atatürk’ün doğduğu evde anan Süleymanpaşa Belediyesi heyeti, Atatürk Evi’ni ziyaret etti ve anma töreninde Ata’yı yâd etti. Heyete Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı da eşlik etti.

UZUNLAR: “BU EV TARİHİMİZİN CANLI TANIĞIDIR”

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Uzunlar, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yılında, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım'da, büyük önderimizin dünyaya gözlerini açtığı Selanik'teki evini ziyaret etmenin onurunu yaşadık. Belediye Başkan Yardımcımız Gökhan Saygı ve değerli meclis üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret, bizlere Atatürk'ün çocukluğunun geçtiği bu tarihi mekânın derin anlamını bir kez daha hissettirdi. Bu ev, bir yapıdan öte, büyük bir liderin düşüncelerinin ve ideallerinin şekillendiği, tarihimizin canlı bir tanığıdır. Atatürk'ün mirasına sahip çıkmak, onun gösterdiği yolda ilerlemek ve cumhuriyetimizin değerlerini korumak bizler için sadece bir görev değil, aynı zamanda büyük bir onurdur. Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle anıyor; onun ‘En büyük eserim’ dediği cumhuriyetimizi, ilke ve inkılâplarıyla birlikte sonsuza dek yaşatma azmimizi yineliyoruz,” diye konuştu.

SÜLEYMANPAŞA’DAKİ TÖRENLERE KARAKÜÇÜK KATILDI

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediye Başkanvekili Şenol Karaküçük de Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar ile birlikte Süleymanpaşa’da düzenlenen anma törenlerine ve etkinliklere iştirak ederek Atatürk’ü ebediyete irtihal edişinin 85’inci yıldönümünde yâd etti.

Haber Tarihi: 10.11.2023
Okunma Sayısı: 288
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020