Yaşlı Bakım Hizmetleri

Yaşlı Bakım HizmetleriEVDE BAKIM VE TEMİZLİK

Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi ve karşılanması amacıyla kurmuş olduğumuz ekibimiz, engelli, yaşlı ve toplumsal alanda yalnız kalmış bireylerimizin evlerinde bakımlarını yapmaktadır.

Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti kapsamında ihtiyaç sahibi engelli, yaşlı ve toplumsal alanda yalnız kalmış vatandaşlarımızın elektrik süpürgesi ile evinin temizlenmesi, evinin havalandırması, kişinin banyosunun yaptırılması, tuvalet ve banyo temizliği, cam ve kapıların silinmesi ile kişisel bakım hizmetleri verilmektedir.

1 Nisan 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında toplam 1080 vatandaşımız evde bakım ve temizlik hizmetinden yararlanmıştır.

 

GÜNDÜZ YAŞLI YAŞAM VE ETKİNLİK MERKEZİ

Altınova Osman Tabak Yerleşkesinde hizmet veren Gündüz Yaşlı Yaşam Ve Etkinlik Merkezi, 65 yaş üstü yaşlıların gün içinde kendi yaşıtları ile vakit geçirerek sosyal etkinliklerde bulunmasını, hobilerini geliştirip yeni hobiler edinmelerinin sağlamaktadır.

Yaşlıların haftanın belli günlerinde konunun uzmanları ile sohbetler yapıp yine konunun uzmanları eşliğinde aktivitelerde bulundukları Gündüz Yaşlı Yaşam Ve Etkinlik Merkezi aynı zamanda belirli günlerde hemşire ve doktor hizmeti de ve vererek yaşlılarımızın yanında olmaktadır.

OLGUN KART

65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın her gün bir çayını ücretsiz içebilmesi için hazırlanan Olgun Kart Projesi kapsamında vatandaşlarımıza çay ikram etmeye devam edilmektedir. 

Yaklaşık 3500 Olgun Kart sahibinin bulunduğu ilçemizde şehrin dört bir noktasına yayılmış çay bahçelerimiz ile hizmet etmekteyiz.

Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024