Veteriner Hizmetleri

Sokak Hayvanları Geçici BakımeviSOKAK HAYVANLARI GEÇİCİ BAKIMEVİ

Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi; sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması, küpelenmesi, tedavilerinin gerçekleştirilmesi, uyuz olanların hastalıklarının giderilmesi, 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa ve yönetmeliklerine göre alındığı yere bırakılması, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Şube Müdürlüğü personellerince tutanak ile alınan yasak ırk köpekler 5199 sayılı kanuna göre bakımevleri hayvanın ömrünce bakar demesinden dolayı bakım evine getirilmesi ve kapalı olarak bakılması hizmetlerini vermektedir.

1 Nisan 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında 2946 sokak hayvanı Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinden hizmet almıştır.

Yine aynı tarihler içerisinde hasta olan, trafik kazası geçiren ya da adli vaka olarak yakalanması talep edilen toplam 1834 sokak hayvanı tedavi edilerek hayata kazandırılmıştır.

MAMAMATİK

Hayvan dostlarımız için 4 ayrı noktada kurulan, pet şişe atılarak ücretsiz kedi ve köpek maması ile su sağlayan cihazlardır. Mamamatik

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak bakımları yapılan mamamatikler, aktif olarak hizmet vermektedir.

KEDİ EVLERİ

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda sokakta yaşayan kediler için yaptığı ve sayısı 70’i bulan, kedilerin yoğun olarak yaşadığı noktalara yerleştirilmiş evlerdir.

Düzenli olarak bakımları yapılan kedi evleri ayrıca beslenme noktası olarak kullanılıp Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sürekli kuru mama ile takviye edilmektedir.

SU KAPLARI

700 ayrı noktada sokak hayvanlarımızın susuz kalmaması adına Süleymanpaşa Belediyesi tarafından su kapları yerleştirilmiştir. Düzenli olarak bakım ve onarımları yapılan su kaplarının ayrıca temizliği de Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından yapılmaktadır.

BESLENME NOKTALARI

Kedi evleri, su kapları gibi güncel beslenme noktalarının yanı sıra olumsuz hava şartlarında şehir içi ve şehir dışında onlarca noktaya mama ve yem bırakılıp hayvan dostlarımızın zarar görmemesi amaçlanarak doğal hayatın devam etmesi sağlanmaktadır.

HAYVAN SEVGİSİ AŞILAMA ZİYARETLERİ

Hayvan sevgisinin küçük yaşta aşılanması amacıyla özellikle ilk ve ortaokul yaşlarındaki çocuklara yönelik okullarımız işbirliği ile ziyaretler düzenlenmektedir.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde bakımevi hakkında yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra sunum ile sokak hayvanlarının sevdirilmesi ve sahiplendirilmesi amaçlanmaktadır.

Hayvan Sevgisi AşılamaHayvan Sevgisi Aşılama

Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024