Kadın ve Aile Hizmetleri

Hoş Geldin Bebek PaketiHOŞ GELDİN BEBEK PAKETİ

Süleymanpaşa sınırlarında dünyaya gelen bebeklerimiz için hazırladığımız bebek paketi ile Tekirdağ Devlet Hastanesi, Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Özel Tekirdağ Star Medica Hastanesi ve Tekirdağ Yaşam Hastaneleri ziyaret edilerek güler yüzlü personelimiz tarafından ailelerimize bebek paketleri teslim edilmektedir. 

Her gün ziyaret edilen hastanelerde bebek sahibi ailelere içeriğinde battaniye, bebek bezi, ıslak mendil, pişik kremi, zıbın, önlük gibi malzemelerin olduğu bebek paketleri ulaştırılarak “Süleymanpaşa’ya Hoş Geldin” mesajı verilmektedir.

HAMİLE GIDA VE ERZAK DESTEK PAKETİ

İhtiyaç sahiplerinin olası beslenme sorunlarının önüne geçmek isteyen Süleymanpaşa Belediyesi, özellikle hamile olan ihtiyaç sahiplerine program dahilinde gıda takviyesinde bulunmaktadır.

Hamile vatandaşlarımıza 2019 yılında toplam 2025 koli gıda takviyesinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz aynı zamanda 1800 koli kuru gıdayı da ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak yanlarında olmaktadır. 

BEBEK ARABASI YARDIMI

Bebekleri olan ve maddi güçlük yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerimizin bebek arabası ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanan destek paketi ile bebek arabaları Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hediye edilmektedir.  2019 yılında 43 ailemizin bebek mutluluğunda bebek arabası hediye ederek yanında olan Süleymanpaşa Belediyesi, 2020 yılında da ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmamaktadır.

EMZİRME KABİNİ

Doğum yapan annelerimizin bebeklerini emzireceklerin alanlar yaratmak isteyen Süleymanpaşa Belediyesi, iki ayrı noktaya koyduğu emzirme kabinleri ile vatandaşlarımızın yanında olmaktadır.

Doğum yapan annelerimizin kendi adlarına hazırlanan kartlar ile girişi yapılabilen emzirme kabinlerinin içerisinde ihtiyaç olabilecek her şey yer almaktadır.

Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020