Başkan Volkan Nallar Anneler Günü’nü Süleymanpaşalı Annelerle Kutladı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Anneler Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlerken Süleymanpaşalı annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

SELÇUK MAHALLESİ KADINLARI İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Başkan Nallar ilk programında 11. Geleneksel Anneler Günü kahvaltısı kapsamında Selçuk Mahallesi kadınları ile bir araya geldi.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Burak Boğaç Baykal, CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Büşra Nur Pelen ve CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Özlem Dömeke’nin de katıldığı organizasyonda Başkan Volkan Nallar, Selçuk Mahallesi kadınlarına yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.

VOLKAN NALLAR: “SİYASETTE DE ARTIK ANNELERİMİZİN DEĞERİ BİLİNMEYE BAŞLADI”

Daha önce Selçuk Mahallesi’ne geldiğini ve mahalle sakinleri tarafından güzel bir şekilde karşılandığını belirterek konuşmasına başlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar; “Selçuk Mahallemize daha önce geldiğimizde ablalarımız bizi güzel bir şekilde karşılamıştı. Biz de Anneler Günü’nde ilk programımızı burada yapalım dedik. Candan başkanımızla, kadın muhtarlarımızla Türkiye’de değişim başlıyor. Siyasette de artık annelerimizin değeri bilinmeye başladı. Annelerimiz o kadar değerli ki bırakın ellerini ayaklarının altı bile öpülür. Bu arada sahada çalışmaktan kendi annemi göremiyorum. Ancak büyüklerim sizler de benim annem sayılırsınız. Ben herkesin Anneler Günü’nü kutluyorum.“ dedi.

KADIN ÜRETİCİLER İÇİN MÜJDE VERDİ

Yaz sezonunda kadın üreticiler için bir çalışma yapılacağını müjdeleyerek konuşmasına devam eden Başkan Volkan Nallar; “Bir kooperatif oluşturma çalışmamız var. Biz üstümüze düşen neyse yapmaya hazırız. Festival alanına yakın bir noktada kadın üreticilerimizin ürettiği ne varsa ev işi tarhana, mercimek, örgü işi, oyuncak bebek vb. ne yaptıysa herkesi bir arada toplayıp satış yapmasını sağlayacağız. Bu oluşum sadece festival sürecinde değil yaz sezonu boyunca sürecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kadınlarımız için daha da güzel çalışmalarımız olacak.” diye konuştu.

Gerçekleştirilen etkinlik Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

ZÜBEYDE HANIM’A SAYGI VE MİNNETİNİ SUNDU

Ertesi gün Türk Anneler Derneği Tekirdağ Şubesinin düzenlediği Anneler Günü programına katılan Başkan Volkan Nallar, Atatürk Anıtı önündeki çelenk töreninin ardından Zübeyde Hanım Anıtına karanfil bırakarak ulusumuzun annesine saygı ve minnetlerini sundu.

SAHİLDE KARANFİL DAĞITARAK ANNELERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Anneler Günü kapsamında CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Benan Utku, Süleymanpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Dömeke ile birlikte sahilde karanfil dağıtan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, kadınların Anneler Günü’nü kutladı.

KARAEVLİ MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL HIDIRELLEZ VE ANNELER GÜNÜ PİKNİĞİNE KATILDI

Günün son etkinliğinde Karaevli Mahallesi Muhtarı Aydın Akın'ın düzenlediği Geleneksel Hıdırellez ve Anneler Günü pikniğine katılan Başkan Volkan Nallar, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek eğlencelerine ortak oldu.

Haber Tarihi: 13.05.2024
Okunma Sayısı: 227
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024