Namık Kemal Evi düzenli olarak temizleniyor

Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağlı Vatan Şairi Namık Kemal’in anısının yaşatıldığı Namık Kemal Evi Müzesi’nde düzenli olarak temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Evde Bakım Hizmeti Birimi ekipleri tarafından, Namık Kemal Evi iç mekânları, detaylı bir şekilde temizlenerek ziyaretçilerin sağlıklı bir şekilde müzeyi dolaşabilmeleri sağlanıyor.

HER AY DETAYLI TEMİZLİK YAPILIYOR

Müze içindeki tüm odalar, camekân ve vitrinler, kapılar, döşemeler ve erişilebilir durumdaki her köşe derin temizlik yapılarak herhangi bir sağlık tehdidinin de önüne geçilmiş oluyor. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının kapsamı genişletilerek kentin önemli müzelerinde de devam edeceği belirtildi.

Tekirdağ Namık Kemal Derneği tarafından şehre kazandırılan ve ayakta tutulan Namık Kemal Evi, Süleymanpaşa Belediyesi eliyle tertemiz bir şekilde ziyaretçilerini bekliyor.

NAMIK KEMAL EVİ NEDİR?

Vatan Şairi Namık Kemal’in 1840 yılında Tekirdağ’da doğduğu evin yakın çevresinde eski Tekirdağ evleri örnek alınarak, Namık Kemal’in hatırasına Tekirdağ Namık Kemal Derneği tarafından 1993 yılında yaptırılmıştır ve 1994 yılında hizmete girmiştir. Namık Kemal Evi; Tekirdağ mutfağı, başodası ve yatak odasını tanıtan etnografik eşya ile süslenmiş, ayrıca Namık Kemal ve onun hakkında yazılmış eserler evde teşhir edilmektedir.

Haber Tarihi: 21.10.2020
Okunma Sayısı: 240
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020