Meclis Kararları

2022 Yılı Ekim Ayı Meclis Karar Özetleri


TARİH: 11.10.2022
BİRLEŞİM NO: 2 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
2023 Mali yılı bütçe gelirleri 661.540.000,00 TL olarak hazırlanıp, finansmanın ekonomik sınıflandırılması cetvelinde 100.000.000,00 TL borçlanma uygun görülmüş olup, Gelir ve Gider bütçesinin Stratejik Plana ve Performans Programına uygun olarak 761.540.000,00TL hazırlandığı görülmüştür. Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısının 11.10.2022 tarihli 2. birleşiminde gelir ve gider tablosundaki maddeler tek tek oylanarak 2023 yılı ve izleyen iki yılın bütçesi oybirliği ile kabul edildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 2
KARAR ÖZETİ:
Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına verilen önergede yeraltı konteyner ve sıfır atık kapsamında geri dönüşüm konteynerı için uygun biriktirme alanın parsellerde yapılmaması durumunda; İmar komisyonunun 4 nolu dosyasında çeşitli parametreler belirlenmiş olup konunun Plan Bütçe komisyonunda değerlendirilmesi konusunda verilen önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 2
KARAR ÖZETİ:
Süleymanpaşa İlçesi, 100. Yıl Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi ile Şehit polis Münir Alkan sokak arasında bulunan park alanına Şehit Bekçi Fırat DOĞAN isminin verilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 2
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi Çınarlı Mahallesi Çınarlı Mahallesi 3607 ada 1 parsel güneyindeki ve 2037 adanın kuzeyindeki tescilsiz alana yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin kabulüne İmar ve Bayındırlık Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne 10 red oya karşı 18 oy ile Belediye Meclisince oyçokluğu ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 2
KARAR ÖZETİ:
Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli personel maaşlarının ödenebilmesi için ekli cetvelde yer alan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü bütçesinden Mali Hizmetler Müdürlüğü bütçe tertiplerine ödenek aktarım işleminin; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/b maddesi gereği ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesi gereği aktarım yapılmasına Plan ve Bütçe Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 2
KARAR ÖZETİ:
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli personel maaşlarının ödenebilmesi için cetvelde yer alan Etüt Proje Müdürlüğü bütçesinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bütçe tertiplerine ödenek aktarım işleminin; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/b maddesi gereği ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesine gereği aktarım yapılmasına Plan ve Bütçe Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Seracılıkta kadın eli projesi kapsamında yapımı tamamlanan seraların tahsis bedelinin yıllık sera başına 1,00TLolarak alınmasına Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Belediyemiz tarafından 09 Ekim 2022 Pazar günü düzenlenecek olan "Uçurtma Şenliği" etkinliğinde yapılacak olan yarışmada jüri tarafından belirlenerek dereceye girenlerden Birinciye gram altın, İkinciye yarım gram altın, Üçüncüye yarım gram altın ödül olarak verilebilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Belediyemiz tarafından 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde yer alan liseler arasından, okullarını temsilen seçilen öğrenci, refakatçı öğretmenler için 10 Kasım 2022 tarihinde Yunanistan’ın Selanik şehrinde yer alan Atatürk Evi’ne ziyaret ve Selanik gezisi planlanmıştır. 09-10-11 Kasım 2022 tarihlerinde planlanan söz konusu geziye Mihmandar olarak belediye personeli Evrim GÜLOĞLU, Öğretmenler Pınar DEMİR, Serhat DEMİR, Ummuhan ALTAY, Erman AYDIN ve Öğrenciler Berkant DAYANÇ, Toprak GÜNCE, İzay KARAKAŞ, Beril GÜVEN, Valeria Kubra GÖKDERELİ, Belgin BİDER, Feyza YILMAZ, Rumeysa MERCAN, Arda OVAT, Mehmet Rasim DEMİRCİ, Ahmet Hamza GÜLSEREN, Burak ARMAĞAN, İrem AKYÜZ, Ceren ÇAVMAK, Halil Emre DIRAK, Ecehan DEMİRKIRAN, Ahmed Faruk EVCİ, Şahin Enes GÜVEN, Mehmet Seyit ŞAHİN, Emirhan BOZBEY, Melek Naz ÇAKMAK, Hüdanur Emine KARACAN, İrem Nur ÇELİK, Zeynep KUYUMCU, Beril SOYKIRLI, Ali Kayra KİŞİN, Ayşe Melike KORKMAZ, Bora Uğur BİROL, Ahmet RUHUT, Şefik Talha ASAMAZ, Hasan BAYSAK, Hasan Can SARGIN, Ecenaz ALTUĞ, Yusuf ERHAN, Polat AKTAŞ, Aşkın MERİÇ, Altan DURMAZ, Nilsu DEMİRAN, Ayşenaz ANIÇ, Masal Naz ÇALIŞKAN, Yağız KÖK, Beyza İÇKIR, Kerem ÖZEN, Ege CENGİZ, Yağız LİMON, Öykü TAŞ, Orçun AKIN, Nehir FİDAN, Öykü Nil ÇAKIR. Feyza Eylül TUNCA, Miraç TEKİN, Yahyacan TAŞDELEN, Rana MECHMET, İlaydanur YETİŞ, Abdullah Buğra BEYAZ, Ulvi Tuna MUTLU, Nazlı Nur AKÇİL, Feyza Nur TURHAN, Eylül MAYAKAN, Özgü UYANIK, Kerem ERASLAN, Birsu Nur ŞİMŞEK, Deniz ÖZBAY, Muhammet Murat ER, Hamza HAŞİM, Hamza ÖZGÜN, Cuma KICIK, Ahmet Esad KESKİN, Mana Türkü ACUN, Koray YALNIZLAR, Selen YONGA'dan oluşan toplam 76 kişilik ekibin katılmasına, seyehat giderlerinin belediyemiz bütçesinden karşılanmasına Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu Mahallesi, 1568 ada 1 parsel sayılı 2.385,00 m2 yüzölçümlü “Arsa” vasıflı taşınmazın “Sosyo-Kültürel Tesis, Taziye Evi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmetlerinde kullanılmak” amacıyla, 5393 sayılı Belediye Kanunu' nun 75 inci maddesinin (d) fıkrası gereğince Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına bedelsiz olarak devredilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
20-21 Ekim 2022 tarihlerinde Makedonya'da düzenlenecek olan "Kumanova Balkan Fest" festivali ile 22 Ekim 2022 tarihinde Karadağ'da düzenlenecek olan "Petnijica Festivali" etkinliklerine Belediyemizin "Paşa Halk Dansları Topluluğu" davet edilmiştir. Söz konusu davetlere katılım sağlanalabilmesi için 19-20-21-22-23-24 Ekim 2022 tarihlerinde eğitmen Sertan ACAT ve halk oyuncusu olarak; Gürkan YEŞİL, Niyazi Mert ÇAKIR, Emircan ERCİN, Aleyna BAYIR, Ceyda ALP, Serra EROL, Azra ÇAKIR, Ceren Su YILMAZ, İrem MARANGOZ, Eylül GÜR, Nisa AKGÜN, Nisa Nur KILIÇ, Alperen ÇORBACI, Tezcan NAMUK, Elif ŞİRİN, Eylül Naz YÜKSEL, Kaan ŞAHİN, Orçun AKIN, Azra ŞİRİN, Irmak TÜRKOĞLU, Zehra DEMİRHAN, Aslı ÖZTÜRK, Doğa SEVER, Umut BİLEK, Hasan Tuna GORAY, Furkan DERTOP, Yiğit GÖKBİLEN, Yağmur ÇAKAL, Buse DİLEK, Atakan SARAÇ, Cengiz KEÇEL, Melis KALKAN'dan oluşan 33 kişilik ekibin, Belediye Meclis Üyelerinden Bülent TOPCU, Ufuk Benan UTKU ve Hüseyin ÖZTEKİN’in ve Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Belediyemizde görevli Şirket personeli Turhan DURUKAN, Aliş GÜR, Mustafa YILDIZ ve tercüman olarak Sevcan ÖNBEY’in katılmasına, seyahat giderlerinin Belediyemiz bütçesinden karşılanmasına Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli personel maaşlarının ödenebilmesi için ekli cetvelde yer alan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü bütçesinden Mali Hizmetler Müdürlüğü bütçe tertiplerine ödenek aktarım konusunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli personel maaşlarının ödenebilmesi için ekli cetvelde yer alan Etüt Proje Müdürlüğü bütçesinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bütçe tertiplerine ödenek aktarım işlemi konusunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 8-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan, 10 Kasım 2022 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 84. Yıldönümünde Atamızın doğup büyüdüğü ve Yunanistan’ın Selanik Şehrinde bulunan evinde yapılacak anma programına, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri, Süleymanpaşa Belediyesi Esenlik Hizmetleri Kültür ve Sanat Anonim Şirketi yöneticisi Hasan ALP, Süleymanpaşa Belediyesi Turizm Tarım Hayvancılık ve İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih KAYI, Belediyemizde görevli Şirket personeli Turhan DURUKAN, Aliş GÜR, Mustafa YILDIZ, Tekirdağ Spor Kulübü Başkanı Ekrem DAŞDAN’ın katılması ve seyahate gidemeyenlerin Ankara anıtkabire gitmesine ve bu seyahatin yol, konaklama, iaşe bedellerinin belediye bütçesinden karşılanması Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi Zafer Mahallesi 49 ve 2570 adalar arasında yer alan tescilsiz alana yönelik idaremizce hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi konusunun İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mahallesi 1268 ada 85 parsel sayılı taşınmaza Belediyemiz tarafından yapılan Yaşar Kaptan Çebi Sporcu Tesisleri'nin kulüplere ve sporculara belli dönemlerde misafirhane olarak kullandırılması hususunda; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL'e yetki verilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Ertuğrul Mahallesi 313 ada 33 parselin imar planında yol alanında kalan kısmının kamulaştırılmasının ve 2020–2024 yılları Süleymanpaşa Belediyesi Stratejik Plan kapsamına alınması konusunun İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi Çınarlı Mahallesi Çınarlı Mahallesi 3607 ada 1 parsel güneyindeki ve 2037 adanın kuzeyindeki tescilsiz alana yönelik İdaremizce hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi konusunun İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Süleymanpaşa İlçesi Yavuz Mahallesi 612 ada, 22 parselde İmar Planlarında pazaryeri olarak ilan edilmiş, fiziki şartları 12.07.2012 tarih ve 28351 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmış Pazar Yerleri Hakkındaki Yönetmeliğin 6. Maddesinde şartları taşıyan Pazartesi ve Perşembe günleri aktif pazar yeri olarak kullanılan alanda Pazar günleri ''SOSYETE PAZARI'' kurulmasına ve komisyon oluşturulmasına Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’nın 29/06/2022 tarih ve 74408 sayılı yazısında; İlimiz, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu Mahallesi 2721 ada 6 ve 7 parsel sayılı taşınmazlar ile 2727 ada 1 parsel sayılı taşınmazın arasında kalan uygulama imar planında park fonksiyonundaki alanda TESKİ Genel Müdürlüğüne ait 5.000m3'lük su deposu ve terfi merkezi bulunduğu bildirilerek bahsi geçen 11.780,90m2 yüzölçümlü park alanının ekte sunulan krokide (a) harfi ile gösterilen 5.795,00m2'lik kısmının "Su Deposu ve Terfi Merkezi" olarak kullanılmak üzere tahsisi talep edilmiştir. Talebe istinaden sorumluluğu Belediyemize ait olan park alanının ekli krokide (a) harfi ile gösterilen 5.795,00m2'lik kısmının 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 75 inci maddesinin (d) fıkrası, 18 inci maddesinin (e) fıkrası kapsamında "Su Deposu ve Terfi Merkezi" olarak kullanılmak üzere TESKİ Genel Müdürlüğü adına 2 (iki) yıl süre ile tahsisinin uygunluğuna, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile tahsis protokolü yapılmasına ve protokol yapmak üzere Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL'e yetki verilmesine Plan ve Bütçe Komisyon oybirliği ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Mülkiyeti Süleymanpaşa Belediyesine ait ekli listede yer alan 24 adet taşınmazın 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu Hükümlerine göre satışının yapılmasına Murat UYSAL ve Ufuk Bekir ERSÖZ’ün red oyuna karşı Plan ve Bütçe Komisyon oyçokluğu ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne, Işıklar Mahallesi 162 ada 12 parselin köy yerleşik alan sınırından ifrazının yapılarak dışında kalan kısmının satılması şartı ile ve diğer 23 adet taşınmazın 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu Hükümlerine göre satışının yapılmasına Belediye meclisince 12 red oya karşı 18 oy ile Belediye Meclisince oyçokluğu ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Süleymanpaşa için konut, iş yeri ve kamusal alanlarda kullanılmak üzere yeraltı çöp konteynerı ve sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşüm konteynerı için uygun biriktirme alanlarının oluşturulması hususundaki şartların; Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde mevcut imar planlarına göre yapılacak olan en az 5 m ön bahçesi bulunan parsellerde: • Yapı Ruhsatı başvurularında aşağıdaki özelikleri sıralanmış projelerde; Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanacak Yeraltı Liftli Konteyner Sistemine uygun olarak yeraltı çöp konteynerı (1.70x2.60 m / 2200lt.) ve geri dönüşüm konteynerı (1.50x1.50 m / 770 lt.) için vaziyet planında (ayrık nizam yapılaşma koşullarına sahip yapılar için) gerekli yerlerin ayrılması istenilecektir. • Yeraltı çöp ve geri dönüşüm konteynerlarının toplama işlemlerinin pratik yapılması için parsel sınırları içerisinde fakat bahçe duvarlarının dışında ve müteahhit firma tarafından yapılması gerekmektedir. • Konut Alanlarında; o Bağımsız bölüm sayısı 15-35 arası 1 adet yeraltı çöp konteyner ve 1 adet geri dönüşüm konteynerı yapılacaktır. oBağımsız bölüm sayısı 35-70 ise 2 adet yeraltı çöp konteynerı ve 2 adet geri dönüşüm konteynerı yapılacaktır. oBağımsız bölüm sayısı 70 ve üzeri ise 3 adet yeraltı çöp konteynerı ve 3 adet geri dönüşüm konteynerı yapılacaktır. o70 bağımsız bölüm üzerine her 35 bağımsız bölüm artışlarında ise 1 adet yeraltı çöp konteynerı ve 1 adet geri dönüşüm konteynerı eklemesi yapılacaktır. • Ticaret ve Kamu alanlarında toplam inşaat alanı; o1500-3000 m2 arasında kalan yapılarda 1 adet yeraltı çöp konteynerı ve 1 adet geri dönüşüm konteynerı yapılacaktır. o3001 m2 ve üzeri olan yapılarda 2 adet yeraltı çöp konteynerı ve 2 adet geri dönüşüm konteynerı yapılacaktır. o3000 m2 üzerine her 1500 m2 artışlarda 1 adet yeraltı çöp konteynerı ve 1 adet geri dönüşüm konteynerı eklemesi yapılacaktır. • Yeraltı çöp konteynerlerinin yerleştirilmesinin mümkün olmadığı parseller ile 3.madde bağımsız bölüm sayıların ve 4. madde ki m2 lerin altında kalan parsellerde uygulanacak bedellerin tespiti; A. -Tek bağımsız bölümlü ve yatay kat irtifaklı yerlerde bağımsız bölüm başına ……….. TL -Birden çok bağımsız bölümü sahip apartmanlarda bağımsız bölüm başına(iş yeri hariç) …….. TL -Konut altı işyerlerinde ki bağımsız bölümler için; • 0 -50 m2 arası ……. TL • 50-100 m2 arası ……. TL • 100-500 m2 arası ……. TL • 500-1000 m2 arası …….TL • 1000 m2 ve üzerine her 500 m2 için …….. TL B. -Ticaret ve kamu alanlarında ki bağımsız bölümler için; • 0 -50 m2 arası …… TL • 50-100 m2 arası ……. TL • 100-500 m2 arası ……. TL • 500-1000 m2 arası ……. TL • 1000 m2 ve üzerine her 500 m2 için …….. TL • Hazırlanacak Yönetim Planına; taşınmaz üzerine konulacak konteyner sayısı ve bu konteynerların konulacağı yer, konteynerlerının temizlik, bakım, onarım, ilaçlama vb. iş ve işlemlerin ilgili parsel malikleri sorumludur. • Yapı Kullanma İzni aşamasında yeraltı çöp konteynerları ve geri dönüşüm konteynerlarının yapılmış ve kullanılabilir olması şartı aranılacaktır. Şeklinde belirlenmesinin kabulüne İlhan İMRAK ve Ergün GÜLERYÜZ’ün ret oylarına karşılık oyçokluğu ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne 12 oya karşı 18 oy ile Belediye Meclisince oyçokluğu ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Ferhadanlı Mahallesi, 115 adanın kuzeyinde bulunan dinlenme alanı içerisine trafo yeri işlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin kabulüne İmar ve Bayındırlık Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Köseilyas (Değirmenaltı) Mahallesi, 146 ada 2 parsel sayılı taşınmaza yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği kabulüne İlhan İMRAK ve Ergün GÜLERYÜZ’ün ret oylarına karşılık İmar ve Bayındırlık Komisyonunca oyçokluğu ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne, 12 red oya karşı 18 oy ile Belediye Meclisince oyçokluğu ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesi 360 ada 151 parsel üzerinde yer alan Trafo Alanının 2387 ada 425 parselin güneyinde yer alan park alanı içerisine taşınması amacıyla hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin mevcut imar planında var olan trafo alanının kaldırılıp farklı bir ada içerisine taşınması nedeniyle kabulüne İmar ve Bayındırlık Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiş olup, Belediye Meclisince de komisyon kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Belediyemize ait olan toplam 67 adet tarla nitelikli taşınmaz ile 17 adet tarla nitelikli taşınmazın Süleymanpaşa Belediyesi Turizm Tarım Hayvancılık ve İnşaat Anonim Şirketine, devredilmesine karar verilmiştir. Devri yapılan taşınmazların, Belediyemiz aleyhine başlatılan veya başlatılacak olan icra takiplerini durdurmak amacıyla icra dosyasına teminat olarak sunulması ve bu hususta Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL'e yetki verilmesi konusunun geri çekilerek gündemden çıkarılmasına ve konu hakkında Belediye Meclisince karar alınmamasına Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu Mahallesi 192 ada 21 parsel sayılı "Tarla" niteliğindeki 593,50 m2 yüzölçümlü taşınmaz uygulama imar planında yol ve park alanında kalmaktadır. Taşınmazın uygulama imar planında "yol" alanında kalan kısmının 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu hükümlerine göre kamulaştırılması ve 2020 – 2024 yılları Süleymanpaşa Belediyesi Stratejik Plan kapsamına alınması konusunun İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Aydoğdu (Çınarlı) Mahallesi, 2039 ada 14 parsel sayılı taşınmaza yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi konusunun İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (f) fıkrası ile 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun Ücrete Tabi İşler başlıklı 97. Maddesine istinaden düzenlenen tarifelerin, 2023 Mali Yılında uygulanması konusunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
Stratejik Plan ve Performans Programına ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan 2023 Mali Yılı ve izleyen iki yılı kapsayan İdare Bütçe Tasarısı konusunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine Belediye Meclisince oybirliği ile karar verildi.
TARİH: 04.10.2022
BİRLEŞİM NO: 1 / OTURUM NO: 1
KARAR ÖZETİ:
5018 Sayılı Kamu Yönetimi ve Kontrol Kanununun 9. maddesine istinaden Stratejik Planda yer alan misyon, vizyon, stratejik amaç ve hedeflere uygun olarak hazırlanan 2023 Yılı Performans Programının kabulüne 12 red oya karşı 18 oy ile Belediye Meclisince oyçokluğu ile karar verildi.
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024